kisar.ngo@gmail.com

Київ, вул. Андрія Верхогляда 2А, оф. 459

Участь у школі з корпоративної сталості

Євроінтеграційний курс, який обрала для себе Україна, передбачає, що ми маємо теж слідкувати за тими тенденціями, які відбувається із європейським законодавством і бути готовим до нових викликів і можливостей для розвитку.

У минулому році в ЄС була прийнята нова Директива ЄС 2024/1760 щодо корпоративної сталості, яка зобов’язує крупні європейські компанії здійснювати перевірку своєї діяльності, діяльності дочірніх компаній та ділових партнерів на дотримання прав людини і впливу на навколишнє середовище (зокрема і щодо належного поводження із відходами).

В основу нововведень став принцип належної обачності  - тобто європейські компанії мають перевіряти увесь ланцюжок свої постачальників, що передбачає ідентифікацію ризиків та адекватне реагування  у сфері порушення прав людини та негативного впливу на навколишнє середовище із урахуванням  регіональних особливостей.

І якщо для країн Азії такі ризики можуть стосуватись із використанням дитячої праці, то для нашої країни  це буде стосуватись безпекових умов і мінімізації наслідків від військових дій.  Тому на етапі перемовин і під час тендерних процедур  у європейських компаній можуть виникати наступні питання: «Як організований робочий процес під час повітряних тривог?», «Чи надається допомога персоналу з психоемоційного відновлення/ чи підтримки ментального здоров’я?».

Для тих компаній і організацій, які планують співпрацювати із європейськими компаніями та приймати участь у тендерах, необхідно вже турбуватись про розширення своїх внутрішніх політик і демонструвати конкретні дії щодо відповідального введення бізнесу, зокрема створювати інклюзивне середовище та дотримуватись прав людини на своєму підприємстві.

Про це, та інші аспекти корпоративної стійкості була присвячена дводенна школа «Стандарти корпоративної сталості: інструменти для малого і середнього бізнесу», яка була організована Національним юридичний університет імені Ярослава Мудрого спільно з Міністерство економіки України,  ГО Центр «Соціальна дія» та ПРООН в Україні.

Школа є частиною Horizon Europe проекту Rebalance.

Вдячні організатором за змістовну та насинену програму, а також за запрошених учасників та учасниць із реального сектору економіки та представників бізнес-асоціацій. Було приємно побачити, що у нашого українського  бізнесу є запит на зміни і є прагнення розвиватись і створювати  ціннісні бізнеси.

Наша організація, ГО "КІСАР", також йде в ногу з європейськими стандартами, впроваджуючи ключові тенденції корпоративної сталості: Для цього ми розробили та запустили цілий комплекс внутрішніх політик, які охоплюють безпеку, інклюзивне середовище, дотримання прав людини та зменшення впливу на довкілля. Серед них:

Положення про заходи безпеки й управління ризиками, Політика конфіденційності та захисту персональних даних, Політика захисту бенефіціарів, Екологічна та Гендерна політики, Внутрішня політика, Положення про кадрову політику, Політика інформаційної безпеки, Політика партнерства, Політика безпеки персоналу, Політика профілактики вигорання, Кодекс етики та Кодекс ділової поведінки.  Це наш внесок у відповідальне майбутнє!

kisar_logo_w30.png

ГО «Київський інститут стратегічного аналізу та реформ»

вул. Андрія Верхогляда 2А, оф. 459
м. Київ 01103 Україна

kisar.ngo@gmail.com

Інжинірінгова компанія
Академ Буд

проспект Соборності 15
м. Київ 02160 Україна

+38 000 000 0000

akadem.bud@ukr.net

© Copyright 2025 ГО «Київський інститут стратегічного аналізу та реформ»